Kartony

Do zadań naszej firmy należy między innymi produkcja opakowań z tektury o różnej gramaturze i różnym sposobie łączenia (składane, sklejane oraz szyte). Oferujemy opakowania z tektury falistej oraz litej, zarówno 3-, jak i 5-warstwowe o różnym stopniu wytrzymałości. Dodatkowo, na specjalne zamówienie klienta, możemy zamontować w kartonie otwory, perforacje oraz uchwyty. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą produktów z tektury!

Wielkogabarytowe kartony zbiorcze

Z racji swojego przeznaczenia, wykonane są z bardzo grubej i wytrzymałej tektury (z reguły 5-cio warstwowej), która jest w stanie wytrzymać nacisk ciężkich przedmiotów. Produkt posiada klapy, a do niektórych wariantów potrzebne jest także użycie taśmy. Do najbardziej popularnych wymiarów kartonów zalicza się 1 x 0,5 x 0,5 m, 1,2 x 0,6 x 0,6 m oraz 0,6 x 0,5 x 0,4 m.

Do ich głównych cech i zalet zaliczamy:

 • wytrzymałość (gramatura waha się od 450 g/m2 do nawet 760 g/m2),
 • w zależności od modelu – podwójne dno,
 • łatwość wkładania i wyjmowania rzeczy,
 • prosta konstrukcja,
 • funkcjonalność.

Przeznaczone są przede wszystkim do:

 • przeprowadzek,
 • pakowania i wysyłki dużych urządzeń RTV i AGD,
 • ochrony towarów, które pakowane są na palety.

Opakowania zbiorcze wykonane z tektur 3- i 5-warstwowych


karton1

Wytrzymałość opakowań tekturowych zależy właśnie od tego, z ilu warstw są wykonane. Trzywarstwowe opakowania zbudowane są z dwóch, gładkich arkuszy zewnętrznych oraz jednej warstwy pofalowanej. Takie rozwiązanie stosuje się głównie do produkcji opakowań jednostkowych.

Opakowania zbudowane z pięciu warstw są o wiele sztywniejsze i często posiadają podwójne dno. Ich budowa opiera się na trzech arkuszach gładkich oraz na znajdujących się pomiędzy nimi dwóch warstwach pofalowanych. Stosowane są często do transportu mebli oraz przeprowadzek.

Warstwy faliste występujące w kartonach to nic innego, jak tektury o różnej liczbie fal. W opakowaniach trzywarstwowych (3W) wyróżniamy:

 • fale E,
 • fale B,
 • fale C.

Przy większej liczbie warstw, fale te łączą się tworząc na przykład fale BC, EB itp.

Pudełka fasonowe z tektury falistej i litej

Struktura falista kartonu to połączenie zewnętrznego arkusza gładkiego z warstwą falistą. To, ile dany karton ma warstw falistych, wpływa na jego sztywność, wytrzymałość oraz odporność na przerwania. Tektura falista jest dwuwarstwowa (zbudowana z fali B lub C) o gramaturze 200g/m2. Tektura lita natomiast może mieć gramaturę nawet do 1200 g/m2.

Główne zastosowanie pudełek fasonowych z tektury falistej i litej:

 • zabezpieczenie mieszkania podczas remontów przed zabrudzeniem,
 • ochrona podczas transportu,
 • pakowanie zarówno delikatnych urządzeń i szkła, jak i ciężkich przedmiotów.

Pudełka niestandardowe

Oferujemy również kartony/opakowania tekturowe produkowane pod indywidualne zamówienie Klienta. W zależności od potrzeb, mogą to być pudełka 3- lub 5-cio warstwowe, wykonane z różnej gramatury (od cienkich po bardzo mocne) oraz z różnej tektury. Stworzymy również pudełka o różnym kształcie z przeznaczeniem na przykład do archiwizacji dokumentów, przechowywania zdjęć, transportu małych i delikatnych przedmiotów oraz do pakowania dużych sprzętów elektronicznych (telewizorów, komputerów itp.).


Galeria

Kontakt

FHU MiM Marcin Wojciechowski

ul. Szklarska 7
88-100 Inowrocław
Polska

NIP: 556-252-33-61

Biuro: +48 794 100 794

e-mail: biuro.all4pack@gmail.com

Dział sprzedaży:

PL Przemysław Polak: +48 790 790 004,
e-mail: przemek.polak@all4pack.pl

DE Małgorzata Palak-Sieńko: +48 603 706 296

UK UKR RU Tatiana Piekhnik: +48 533 663 533

Właściciel

Marcin Wojciechowski: +48 796 700 796,
e-mail: marcin.wojciechowski@all4pack.pl

Witamy!

Cieszymy się, że odwiedziłeś naszą stronę. Jeśli interesują Cię nasze produkty, jesteś zainteresowany współpracą bądź masz uwagi skontaktuj się z nami.

Formularz kontaktowy