kartony do przeprowadzki

Aby przeprowadzka przebiegła szybko, sprawnie i bez szkód na mieniu, trzeba ją starannie zaplanować. Niestety, bezpieczne przewożenie rzeczy do nowego miejsca wymaga poniesienia kosztów, w tym wydatków na kartony do przeprowadzki, folie, worki czy pianki zabezpieczające. Koszty te można jednak nieco zredukować. Jednym ze sposobów jest poszukanie darmowych kartonów lub kupienie ich w przystępnej cenie. Oto kilka porad na ten temat.

Pudła do przeprowadzki – jak zorganizować je za darmo?

kartony do przeprowadzki

Rzeczy przygotowane do przeprowadzki powinny być podzielone na kategorie: ubrania, ręczniki, książki, zabawki, naczynia i tak dalej. Każda grupa przedmiotów przeważnie wymaga natomiast osobnego pudła. Niektóre kartony do przeprowadzki muszą mieć duże gabaryty, w przypadku innych sprawdzi się mniejszy rozmiar, na przykład, gdy pakujemy rzeczy kruche, delikatne.

Czy istnieje możliwość zgromadzenia zestawu pudeł za darmo? Owszem, jednak trzeba rozejrzeć się za nimi dużo wcześniej, najlepiej nawet kilka miesięcy przed planowanym przeniesieniem rzeczy do nowego lokum. Oczywiście warto zacząć od wypytania znajomych i sąsiadów, czy mają do odstąpienia duże pudła i inne środki zabezpieczające na czas przeprowadzki, a także poprosić ich, aby je dla nas zostawili, jeżeli na przykład zostaną im po zakupie sprzętu RTV.

To dobry sposób na zdobycie przynajmniej kilku kartonów. Innym sposobem jest poproszenie o zostawienie używanych pudeł w pobliskich sklepach, których personel często je wyrzuca. Są jednak miejsca, gdzie możliwość upolowania solidnych pudeł jest znacznie większa, niż w osiedlowym spożywczym, dlatego warto podpytać właśnie tam.

Sprawdzone miejsca, w których najłatwiej znaleźć darmowe pudła do przeprowadzki

W niektórych sklepach towary wymagają transportu w dużych i mocnych pudłach, które zdobyć najtrudniej. Dlatego warto popytać, czy obsługa mogłaby bezpłatnie je odstąpić. Najłatwiej znaleźć darmowe pudła w takich miejscach, jak:

1. Księgarnie – warto w nich szukać, gdyż książki są ciężkie, dlatego wymagają mocnych i solidnych pudeł. W księgarni łatwo też znaleźć kartony w różnych rozmiarach.

2. Sklepy z artykułami biurowymi – produkty tego typu, podobnie jak książki, muszą być transportowane w mocnych pudłach, które idealnie spełnią swoje zadanie podczas pakowania i przeprowadzki.

3. Bary i restauracje – to miejsca, do których docierają puszki, słoiki, butelki, a także świeże owoce i warzywa. Wszystkie muszą być zapakowane w odpowiedni sposób. Zwykle są to palety, pudła lub pojemniki bez pokrywy. Takie też mogą się przydać, na przykład do transportowania roślin, produktów spożywczych, akcesoriów kuchennych bądź łazienkowych. Nie wszystkie rzeczy wymagają bowiem szczelnego zamknięcia od góry.

4. Dyskonty spożywcze – można na nie trafić na każdym kroku, a rotacja towarów jest bardzo dynamiczna, dlatego nietrudno zdobyć tam pudła, w tym bardzo duże, mocne, z wygodnymi, bocznymi uchwytami. Problemem może być w tym przypadku zanieczyszczenie kartonów, dlatego przed umieszczeniem w nich rzeczy trzeba je zabezpieczyć folią lub czystym papierem.

5. Apteki – większość osób ma w okolicy przynajmniej jedną aptekę i to świetne miejsce na znalezienie darmowych kartonów. Trzeba jednak wcześniej zapytać o dzień dostawy nowego towaru i najlepiej poprosić o pozostawienie pudeł. W magazynie apteki z pewnością znajdą się pudła w różnych rozmiarach.

6. Sklepy z meblami i wyposażeniem domu – prawdziwy raj dla poszukiwaczy pustych opakowań. W tego rodzaju sklepach znajdą się kartony o różnych gabarytach, mocniejsze, cieńsze, głębokie, płaskie. Jeśli istnieje możliwość, warto zaopatrzyć się w różne warianty. W sklepach z wyposażeniem domu można też znaleźć inne środki zabezpieczające, jak pianki lub folie bąbelkowe, które w trakcie przeprowadzki ratują przedmioty przed zniszczeniem.

Gdzie kupić kartony do przeprowadzki?

Czasami pomimo poszukiwań nie udaje się zgromadzić wystarczająco dużo kartonów lub ich jakość jest zła i nie daje gwarancji, że wartościowe rzeczy będą solidnie zabezpieczone. Wtedy pozostaje kupienie nowych pudeł. Osoby, które korzystają z usług firmy przeprowadzkowej, nie muszą się przejmować tą kwestią, gdyż pracownicy przedsiębiorstwa będą zaopatrzeni we wszystkie potrzebne akcesoria.

Osoby prywatne, które potrzebują jedynie kilku pudeł, czeka zadanie znalezienia czegoś w przystępnej cenie. Pudła do przeprowadzki są bowiem zwykle sprzedawane hurtowo – im więcej sztuk w pakiecie, tym taniej. Dlatego dobrze jest wybrać model pudła, który będzie najbardziej praktyczny i kupić na przykład 10-20 sztuk.

Innym sposobem na zaoszczędzenie kilku groszy jest kupienie zestawu pudeł, który zawiera kilka sztuk w różnych rozmiarach. Lepiej zainwestować w coś z grubej tektury, aby jak najlepiej zabezpieczyć przewożone rzeczy. Takie zestawy, a także pudełka sprzedawane po 5 czy 10 sztuk, można znaleźć na przykład na platformie Allegro, gdzie oferują się różne sklepy.

Innym przykładem miejsca w sieci, gdzie łatwo znaleźć różnego typu opakowania i kartony do przeprowadzki, jest sklep Amazon, gdzie ceny są podawane w euro, jednak w wielu przypadkach można liczyć na darmową przesyłkę lub znaleźć zestawy, zawierające niezbędniki do pakowania, łącznie z pudłami i teksturowymi przekładkami. Ewentualnie można zakupić pudła na poczcie, gdyż większe placówki oferują całkiem spory wybór rozmiarów. Różnego typu opakowania mają czasami w sprzedaży firmy kurierskie, jak UPS.

Kupowanie kartonów u producenta

Robienie zakupów u producenta to zawsze dobra metoda na zmniejszenie kosztów. To rozwiązanie jest jednak skierowane głównie do firm przeprowadzkowych, które poszukują miejsc, w których można kupić kartony w większych ilościach. Wówczas jedna sztuka wychodzi dużo taniej, niż kupowana w detalu. Obecnie różne warianty pudeł, w tym wielkogabarytowe kartony zbiorcze, można zamawiać u producenta bez wychodzenia z domu.

To nie wszystkie zalety zakupów u producenta. Kolejną z nich jest na pewno możliwość składania zamówień indywidualnych, jak pudła podwójnym dnem, otworami, perforacjami, uchwytami, a nawet składać bardziej niestandardowe zamówienia, dobrać gramaturę i rodzaj tektury, liczbę warstw.

Dla pracowników firm przeprowadzkowych, którzy chcą ułatwić sobie pracę, takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i odpowiada na wiele potrzeb. Ponadto u producenta można zasięgnąć rady dotyczącej rodzajów opakowań i ich przeznaczenia.

W co jeszcze zaopatrzyć się na czas przeprowadzki?

Zrobienie rozeznania gdzie kupić kartony do przeprowadzki lub gdzie dostać je za darmo, jest bardzo ważne i najlepiej zrobić do z dużym wyprzedzeniem. Oprócz tego do pakowania przydadzą się mocne taśmy, sznurki, worki, do zabezpieczenia delikatnych przedmiotów, ewentualnie nalepki na kartony, na których można podpisać, co znajduje się w danym pudle. Dobrze jest szukać ich w tym samym sklepie, w którym kupujemy kartony, to pomoże uniknąć zamieszania i obniży koszty przesyłki.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz