Zawsze gdy czeka Cię przeprowadzka, musisz zmierzyć się z wielkiem pakowaniem. Jest to często bardzo wyczerpujące i powoduje u wielu osób bóle głowy, bo wiele rzeczy pozostaje niejasne. W poniższym artykule chcielibyśmy dać ci kilka prostych, ale pomocnych wskazówek i informacji, które pomogą ci w następnym pakowaniu różnych rzeczy.

1. Pożegnaj się z niepotrzebnymi rzeczami

Pierwsza wskazówka jest najbardziej radykalna i tak naprawdę nie musi być zastosowana w stu procentach. Powinieneś jednak rozstać się ze wszystkimi rzeczami, których już nie używasz lub które są Ci niepotrzebne.

Im mniej rzeczy jest w domu, tym mniej trzeba pakować i transportować. Zwłaszcza przy przeprowadzce, każdy przedmiot, który nie musi być załadowany do samochodu, rozładowany i umieszczony w nowym mieszkaniu, może dać ci dużo dodatkowego czasu i zaoszczędzić nerwów.

Tak więc, gdy już wiesz, że przeprowadzka jest nieuchronna, dobrze jest rozpocząć eliminowanie bałaganu z pokoju lub mieszkania. Jeśli rozłożysz ten proces na kilka dni lub tygodni i stopniowo dokonasz porządków, zadanie nagle wydaje się bardzo łatwe.

Pozbywając się rzeczy, aby osiągnąć sukces, należy być tak bezwzględnym, jak to tylko możliwe. Przy każdym przedmiocie pomyśl o tym, kiedy ostatnio go używałeś. Jeśli to już kilka miesięcy lub nawet lat wstecz, pożegnaj się z nim.

Spakuj wszystko w solidny, duży karton i przekaż jako darowiznę. Tak radykalna i masywna preselekcja ma ogromny wpływ na Twoją wydajność, a także łatwość całego procesu pakowania. Ta metoda oszczędza czas, nerwy i materiały opakowaniowe, takie jak pudełka kartonowe lub folie bąbelkowe.

2. Sprzedaj zbędne rzeczy

Zamiast rozdawać zbędne rzeczy, możesz je również sprzedać. Z pewnością masz rzeczy, których już nie potrzebujesz, ale które wciąż są wartościowe. Odłóż te rzeczy na stronę, a następnie zastanów się, gdzie najlepiej je sprzedać, aby uzyskać jak najwięcej pieniędzy.

Oprócz klasycznego pchlego targu wiele opcji dostępnych jest również w Internecie. Najpopularniejszym i prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będą serwisy takie jak allegro lub olx. W przypadku pierwszej jak i drugiej opcji można sprzedać prawie wszystkie rzeczy, czy to meble czy elektronikę, czy odzież.

W przypadku pchlego targu wystarczy wszystko zapakować w pudełka, przynieść i wystawić w odpowiedni dzień. Możesz w ten sposób sprzedawać osobiście.

W przypadku kanałów online, po udanej sprzedaży za pośrednictwem jednej z platform, bardzo ważna jest wysyłka, jeśli kupujący nie może odebrać przedmiotu. Wymaga to dobrego i bezpiecznego opakowania. Najlepiej użyć folii bąbelkowej od dobrego producenta, w którą możesz zapakować wszystko, a następnie wysłać pocztą.

3. Zaopatrz się w materiały do pakowania

Jak już wspomniano w poprzednich poradach, dobry materiał opakowaniowy jest bardzo ważny i konieczny. Podczas sprzątania lub pakowania ważnych lub mniej ważnych rzeczy, które chcesz zabrać, wyrzucić, a nawet przekazać czy sprzedać, dobre pudełka są nieocenione.

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy, albo nie masz gdzieś leżących kartonów, mamy dla Ciebie małą wskazówkę. Często w lokalnych supermarketach, sklepach monopolowych czy marketach budowlanych możesz otrzymać pudełka za darmo, jeśli tylko zapytasz lub coś tam kupisz. Zazwyczaj sprawdzają się one przy przeprowadzkach, jednak pudełka od producentów tektury są oczywiście o wiele lepsze.

4. Zrób przegląd i plan

Jeśli chcesz się przeprowadzić lub uprzątnąć mieszkanie, dobry plan jest bardzo istotny. Po pierwsze, powinieneś uzyskać przegląd tego, co masz i które z tych rzeczy uważasz za ważne, wciąż regularnie używasz lub jesteś z jakiegoś powodu przywiązany.

Wszystko inne powinno być usunięte. Postępuj według planu. Nie ma jednak jednego, uniwersalnego planu dla wszystkich czytelników, ponieważ każdy musi się zastanowić i stworzyć go stworzyć sam.

5. Opisz kartony

Piąta wskazówka jest poniekąd związana z punktem czwartym. Dla dobrego oglądu w całym procesie należy dokładnie oznaczyć swoje pudełka. Nie tylko przy przeprowadzce, kiedy trzeba zapakować, a potem rozpakować wszystkie rzeczy, ale także przy porządkach ma to ogromne znaczenie.

Bez otwierania pudełka, powinieneś wiedzieć, co jest w nim i do czego służy. Dlatego należy opisać pomieszczenia, do których należy zawartość, np. “kuchnia”, “łazienka” lub “sypialnia”, lub oznaczyć przeznaczenie danego pudełka, takie jak “sprzedaż”, “darowizna” lub “śmietnik”. Można także użyć innych kategorii, takich jak “książki”, “koszulki” lub “materiały do ​​pisania”.

6. Zastosuj system numerowania

W procesie przeglądu rzeczy ważny jest również system numerowania. Chociaż jest to nieco bardziej skomplikowane podczas pakowania, jest jeszcze bardziej pomocne i łatwiejsze podczas rozpakowywania.

Podczas pakowania musisz oznaczyć każdą pozycję w pudełku za pomocą numeru. Jednocześnie wpisujesz wszystkie liczby i nazwę przedmiotu na liście lub w arkuszu kalkulacyjnym Excel.

Może to wyglądać tak:

  • Karton: Sypialnia – Numer: 1 – Przedmiot: Budzik

W ten sposób nie tylko oznakowałeś pudełka, ale także przedmioty i masz doskonały przegląd, nie tylko podczas pakowania, ale także podczas rozpakowywania.

7. Zapakuj ciężkie rzeczy w małe pudełka

Wiele osób zna już tę wskazówkę, ale nie powinno się jej pominąć w takim artykule.

W skrócie, dla wszystkich niepoinformowanych czytelników:

  • Ponieważ ciężkie rzeczy są trudne do przenoszenia, zawsze należy je zapakować w małe pudełka, ponieważ są one zwykle bardziej stabilne i mogą przechowywać ciężkie przedmioty, a przede wszystkim łatwiej je przenosić. Zwłaszcza przy przeprowadzce, kiedy musisz nosić wszystko najpierw do samochodu, a potem do mieszkania, będziesz wdzięczny za tę wskazówkę.

8. Zabezpiecz wartościowe przedmioty folią bąbelkową lub ręcznikami

W przypadku wszystkich delikatnych i wrażliwych przedmiotów, takich jak szkło, naczynia lub obrazy, zawsze należy wziąć pod uwagę zabezpieczenie. Najlepsze folie bąbelkowe pochodzą od producentów folii bąbelkowej. Można w nią starannie owinąć delikatne przedmioty i zabezpieczyć je. Alternatywnie możesz również użyć ręczników, chociaż folia bąbelkowa lepiej chroni i jest stworzona do zabezpieczania przedmiotów.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz